Catering dietetyczny – jaki wybrać

Zamawiając catering, można dzisiaj wybierać poszczególne potrawy pod różnymi względami, również pod względem zdrowotnym. Jeśli zwracasz uwagę na to, jakie produkty jesz, bo chcesz schudnąć lub przytyć i chcesz, aby catering był odpowiednio przygotowany, jest to możliwe. W tym artykule piszemy o tym, jaki catering dietetyczny wybrać ze względu na potrzeby organizmu. Przeczytasz o ciekawych kompozycjach i o tym, na co warto zwracać uwagę.

Czym jest catering dietetyczny?

Firmy zajmujące się cateringiem wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, przygotowując takie zestawy jedzenia, które odpowiadają konkretnym wytycznym żywieniowym. Jedzenie w zestawach dietetycznych jest tak przygotowane, aby ilość kalorii zgadzała się z potrzebami organizmu. Do osób, które zwracają szczególną uwagę na jakość jedzenia, należą na pewno osoby otyłe i z niedowagą, jak i sportowcy, kobiety w ciąży, ale nie tylko. Coraz więcej osób jest świadoma wpływu jedzenia na ogólne zdrowie i samopoczucie i je bardziej świadomie, zachowując balans pomiędzy poszczególnymi pokarmami.

Jaki catering wybierać?

Jeśli zamawiasz jedzenie w formie cateringu i chcesz robić to właściwie, na pewno warto dokładnie czytać opisy poszczególnych potraw. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na ilość kalorii, jeśli jest ona w Twoim przypadku istotna. Bardzo często poszczególne dania są dostępne z różną ilością kalorii, w zależności od dodatków czy wielkości porcji. Dzięki temu nie musisz rezygnować ze swojego ulubionego jedzenia, tylko wziąć porcję, która odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli organizujesz z kolei catering dla większej liczby osób i nie znasz preferencji żywieniowych ich wszystkich, warto postawić na różnorodność. Wówczas oprócz potraw z mięsem warto wybierać również dania z rybą dla wegetarian i osób, dla których niektóre rodzaje mięs są zbyt tłuste. Do wyboru są również dania bez glutenu, a także potrawy dla wegan. Nawet jeśli okaże się, że na danym spotkaniu jest mniej wegetarian, niż się spodziewasz, wielu ludzi chętnie zje danie z rybą, bo jest pożywne i pyszne.

Kobiety w ciąży również zwracają dużą uwagę na to, co jedzą, ponieważ niektóre typy jedzenia są podczas ciąży niewskazane. Z myślą o nich powstają zestawy żywieniowe złożone z takich składników, które nie są szkodliwe dla przyszłych mam i które pozwalają się najeść. Do wyboru są również zestawy cateringowe przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Zawierają porcję odpowiednią dla dziecka, na którą składają się składniki zarówno zdrowe, jak i pyszne. Dzieci, podobnie, jak dorośli potrzebują zbilansowanej diety, która zawiera białka, witaminy i wszystkie pozostałe składniki żywieniowe niezbędne do odpowiedniego samopoczucia.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Jeśli nie masz konkretnych wymagań co do ilości kalorii, możesz wybrać catering dietetyczny pod względem działania składników znajdujących się w poszczególnych zestawach. Co to oznacza? Poszczególne porcje są tak dobrane, aby zapewniać ludziom odpowiednie składniki odżywcze. Na przykład porcje dla sportowców muszą mieć jedzenie, które zregeneruje traconą w czasie wysiłku energię i wpłynie na mięśnie.

Czytając opisy poszczególnych dań, warto zwrócić uwagę również na to, czy nie ma w nich składników, których po prostu nie lubisz, ponieważ często można je wymienić na inne o takiej samej wartości kalorycznej. Na pewno warto decydować się na taki catering, którego pracownicy są naprawdę zaangażowani w dobór właściwych składników i podają w związku z tym wszystkie niezbędne informacje.