Jaką patelnię musisz posiadać w domu?

Wykorzystanie patelni

Trudno wyobrazić sobie dobrą i funkcjonalną kuchnię pozbawioną odpowiednich akcesoriów oraz wyposażenia. Różnej maści naczynia, miseczki czy pojemniki znacznie pomagają nam przy gotowaniu, czyniąc tę czynność łatwiejszą i przyjemniejszą. W dodatku tylko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu jesteśmy w stanie nadać naszym potrawom niepowtarzalnego smaku i aromatu. Ba! Bez niektórych rozwiązań wykonanie poszczególnych dań byłoby po prostu rzeczą niemożliwą! Producenci dodatków kuchennych doskonale o tym wiedzą, dzięki czemu zaskakują nas coraz to nowszymi propozycjami, umożliwiającymi nam szybsze oraz pewniejsze gotowanie. W dodatku teraz każde jedno naczynie możemy dobrać pod wystrój naszej kuchni, dzięki czemu stworzymy w swoim domu ładne i stylowe wnętrze, niczym z katalogu.

Patelnie

Z pewnością gdy pomyślimy o podstawowym wyposażeniu każdej kuchni, to przed oczami będziemy mieć patelnię. W końcu bez niej przygotowanie różnego rodzaju mięs, warzyw, naleśników oraz całego szeregu innych dań byłoby niemożliwe, albo przynajmniej znacznie ograniczone.

Patelnie świetnie sprawdzają się przy codziennym użytku oraz są wielofunkcyjne – dzięki nim możemy zarówno przygotowywać nowe dania, jak i jedynie podgrzewać je przed ponownym spożyciem.

To naczynie powinno sprawdzać się w zdecydowanie każdej sytuacji i być niezawodne. Każdy z nas ma jednak różne potrzeby, dlatego przez zakupem warto przemyśleć nasze oczekiwania oraz potrzeby.

Przede wszystkim patelnie mają różne wielkości i wysokości. Jeśli mieszkamy sami i nie mamy potrzeby, by przygotowywać większe ilości jedzenia, to zdecydowanie powinniśmy wybrać mniejszy model – szybciej nagrzeje się do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu niemal natychmiast otrzymamy swoje gotowe już danie. Jeżeli jednak zawsze przyrządzamy większe ilości jedzenia, to z całą pewnością musimy zdecydować się na patelnię o średnicy wynoszącej minimum 28 centymetrów.

Nie bez znaczenia pozostaje też tutaj wysokość naczynia. Jeśli chcemy przygotowywać różnego rodzaju sosy, mieszanki warzywne lub jajecznicę to lepsza będzie dla nas patelnia głęboka, niwelująca ryzyko, że podczas mieszania potrawy wydostaną się poza ścianki, brudząc tym samym kuchenkę. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem może też być chiński wok, przypominający swoim kształtem głęboką miskę. Dzięki jego lekko spłaszczonym dnie, możemy spokojnie smażyć większą ilość potraw, nie martwiąc się o ich przypalenie.

Wok

Firmy s[ecjalizujące się w sprzęcie kuchennym posiadają również w swojej ofercie patelnie do grillowania. Charakteryzują się one kwadratowym kształtem oraz wytłoczonym w kratkę dnem, dzięki któremu do przygotowywanych potraw bez problemu dochodzi powietrze. Dzięki temu przygotowywane dania smakują niemal jak z prawdziwego grilla!  Warto również dodać, iż ten sposób przygotowania mięsa jest bardzo zdrowy, ponieważ pozwala na wytopienie większości tłuszczu z potrawy. Taką patelnię można używać zarówno na kuchenkach gazowych, jak i w piekarnikach, rozgrzanych do około 70 stopni Celsjusza.

Szeroki wybór patelni bez problemu możemy znaleźć w sklepie Mensa Home. Pod tym adresem – http://mensahome.eu/wyszukaj/wszystkie/Kuchnia-pl,Patelnie-pl – znajdziesz różne rodzaje, kształty, wielkości, kolory – tam z pewnością każdy kucharz znajdzie coś dla siebie. Ponadto warto dodać, iż sprzedawane produkty należą do dwóch czołowych, niemieckich marek – WMFSilit, które dołożyły wszelkich starań, by ich naczynia charakteryzowały się niezawodnością oraz  jakością. Dlatego do produkcji artykułów użyto wysokiej klasy materiałów, takich jak aluminium, stal nierdzewna, czy też silargan.

Każda dostępna na stronie patelnia jest wyposażona w zabezpieczające nas przez oparzeniami uchwyty oraz powłokę, dzięki której smażone jedzenie nie przywiera do dna. Ponadto mensa home posiada w swojej ofercie specjalne naczynia przeznaczone do smażenia naleśników, jajek lub steków.