Szukasz najlepszego grilla na małą działkę? Wybierz grill na kółkach!

grill na kółkach

Grillowanie należy do ulubionej czynności Polaków. Nadejście wiosny, a wraz z nią słonecznych i ciepłych dni, otwiera sezon na przepyszne potrawy z grilla, przyrządzane szybko nie tylko z mięsa, ale również ryb, warzyw i owoców. Potrzeba relaksowania się na świeżym powietrzu wraz z rodziną i przyjaciółmi powoduje, że zakup grilla jest koniecznością.  Jakie są zalety… Czytaj dalej Szukasz najlepszego grilla na małą działkę? Wybierz grill na kółkach!

Catering dietetyczny – jaki wybrać

jedzenie pudełkowe Wrocław

Zamawiając catering, można dzisiaj wybierać poszczególne potrawy pod różnymi względami, również pod względem zdrowotnym. Jeśli zwracasz uwagę na to, jakie produkty jesz, bo chcesz schudnąć, przytyć lub zrealizować inne cele dietetyczne i chcesz, aby catering był odpowiednio przygotowany, jest to możliwe. W tym artykule piszemy o tym, jaki catering dietetyczny wybrać ze względu na potrzeby… Czytaj dalej Catering dietetyczny – jaki wybrać

Zdrowe produkty kuchni włoskiej – czy warto wprowadzać je do diety?

produkty śródziemnomorskie

Dania kuchni włoskiej są doskonale znane na całym świecie. Chyba każdy chociaż raz w życiu zasmakował pizzy czy też makaronu podawanego we włoskim stylu. Z jakich więc produktów przygotowywane są powyższe dania? Poniżej prezentujemy elementy kuchni włoskiej, w tym wykorzystywane charakterystyczne produkty śródziemnomorskie. Czy warto wprowadzić je na stałe do diety? Odpowiadamy!

Czy kuchnia orientalna sprawdzi się dla wegetarian?

kuchnia orientalna na talerzu

Dania z kuchni orientalnej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Przybywa restauracji z daniami japońskimi, chińskimi, koreańskimi oraz indyjskimi i nie tylko. Ponadto Polacy coraz chętniej gotują dania azjatyckie i indyjskie w domu. Tego typu potrawy bardzo często zawierają mięso, ale kuchnia orientalna jest idealna dla wegetarian. Dlaczego klasyczne dania indyjskie i azjatyckie idealne… Czytaj dalej Czy kuchnia orientalna sprawdzi się dla wegetarian?

Wegańskie słodycze

dietetyczne zamienniki słodyczy

W ciągu ostatnich lat weganizm stał się bardzo popularnym stylem życia, z którego korzysta wiele osób nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Jedną z głównych cech diety wegańskiej jest całkowite wykluczenie z żywienia produktów odzwierzęcych. Zalicza się do tego mięso, jajka, nabiał czy mleko.

Jak kupować chałwę?

chałwa ekologiczna - naturalnaspizarnia.pl

Chałwa może stanowić idealną przekąskę w ciągu dnia zwłaszcza kiedy potrzebny jest szybki dopływ energii. Tak przekąska zaspokoi nasz głód na długo i jednocześnie sprawi, że ochota na niezdrowe słodycze szybko minie. Z racji na występujące w niej białko i cukry jest to przekąska polecana zwłaszcza sportowcom, którzy potrzebują szybkiego uzupełnienia glikogenu w mięśniach np.… Czytaj dalej Jak kupować chałwę?

Zdrowy jogurt probiotyczny

jogurt-probiotyczny

O tym, że jogurty naturalne mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, wie chyba każdy. Ale nie każdy jest świadomy, iż jogurt probiotyczny, coraz powszechniej występujący na półkach sklepowych, posiada inne i również bardzo cenne właściwości, pomagające zachować zdrowie.

Nie taka wołowina straszna

wolowina

Dietetycy uważają, że nie powinna zbyt często gościć na naszym stole. Jest to bowiem tzw. czerwone mięso, oskarżane o podnoszenie poziomu cholesterolu. Jednak wołowina ma sporo zalet, zatem umiarkowane delektowanie się befsztykami może nam wyjść na zdrowie.