Kuchnia prosta i wygodna

Dodatki do nowoczesnej kuchni

Kuchnia, jako główne miejsce spotkań całej rodziny, powinna być wyposażona w różnorodne akcesoria, by można było utrzymać w niej porządek. Każdy z nas codziennie przygotowuje różne potrawy w kuchni. Śniadania, obiady i kolacje są standardowymi posiłkami, które robi się każdego dnia w kuchni. Jednak często zdarzają się okazje, takie jak przyjęcia lub święta, gdzie kuchnia jest zapełniona składnikami, dodatkami do ciast, przyprawami i formami do wypiekania.


Aby zachować porządek w kuchni, należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do przechowywania przypraw, naczyń i innych kuchennych elementów. Kuchnia prosta i wygodna to taka, która jest odpowiednio wyposażona.

Akcesoria, dzięki którym zachowasz porządek

Przede wszystkim należy dokonać podziału co do rzeczy, które będziemy przechowywać. Porządek w kuchni to podstawa wygodnego wykonywania wszystkich czynności. Poza tym, mając wszystko poukładane i posegregowane, łatwiej jest nam znaleźć potrzebne rzeczy.

Na pierwszym miejscu należy umieścić pojemniki do przechowywania. Wszelkie przyprawy muszą mieć swoje miejsce. Pojemniki na przyprawy najczęściej przechowujemy w szafkach, żeby nie zajmować miejsca na blacie. Z kolei pojemniki na makaron, płatki i podobne produkty, zazwyczaj są na widoku.

Cukiernice, solniczka, pieprzniczka czy szklane pojemniki na dżem również znajdują się na wierzchu, by łatwo można było po nie sięgnąć. Wiele osób kupuje podobne lub takie same pojemniki na konkretny rodzaj produktów.

Pakowarki próżniowe

Innym pomysłowym akcesorium jest wieszak na kubki. Gdy w szafkach brakuje miejsca, można umieścić na nim swoje ulubione kubki. Często w kuchni znajdują się podkładki, na których można położyć gorące naczynie lub wymienione pojemniki. Dzięki nim nie zabrudzimy blatu, a temperatura garnków go nie uszkodzi. Warto zaopatrzyć się w podkładki z tworzywa, Eco skórki lub z materiału.

Znanymi dodatkami w kuchni są dozowniki na oliwę, ocet i inne płynne przyprawy czy sosy. Kupując miski, warto wybierać komplety. 2 miski lub więcej można najczęściej umieścić jedną w drugiej, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Chlebak znajduje się w każdej kuchni. Przechowywanie pieczywa pomoże nam zachować jego świeżość. Misy na owoce i warzywa często umieszczane są na blatach lub na stole kuchennym. Dziś możemy wybierać spośród wielu wariantów, kształtów, form i tworzyw. Stojak na papier to obowiązkowy element każdej kuchni, tak samo jak stojak na narzędzia kuchenne.  Można również wymieniać dzbanki z miarką, deski termiczne, wagi kuchenne, termometry do potraw i wina oraz wiele innych.

Jak dopasować wszystkie akcesoria?

 Wybór w dzisiejszych czasach jest ogromny. Producenci oferują mnóstwo ciekawych i funkcjonalnych elementów do kuchni. Aby we właściwy sposób wyposażyć swoją kuchnię, musimy najpierw określić, czego nam tak naprawdę trzeba.

W kuchni wszystkie rodzaje produktów muszą być przechowywane razem. Niektóre będą na blacie, a większość w szafkach.

Nie można jednak pominąć wyglądu i stylu wszystkich dodatkowych akcesoriów, które pomogą nam utrzymać porządek. Jeśli nasza kuchnia jest utrzymana w nowoczesnym stylu, gdzie panują jaskrawe kolory, do jej wnętrza dobrze będą pasować równie nowoczesne dodatki. Liderem na rynku w ich produkcji, jest włoska firma Bugatti. Finezyjne kształty, nietypowe ozdoby, dużo stali nierdzewnej, szkła i mnóstwa kolorów do wyboru, łączą się z użytecznością. Z kolei styl starodawny, prosty lub rustykalny jest łatwiej wyposażyć.

Marki takie jak WMF, ASA, Villeroy&Boch, Churchill i Wedgwood zapewnią nam zachowanie porządku w kuchni.

Chcesz poznać je dokładniej? Zobacz je w sklepie Mensa Home – nowoczesny design i znakomita jakość może zagościć w Twoim domu!