Czy kuchnia orientalna sprawdzi się dla wegetarian?

kuchnia orientalna na talerzu

Dania z kuchni orientalnej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Przybywa restauracji z daniami japońskimi, chińskimi, koreańskimi oraz indyjskimi i nie tylko. Ponadto Polacy coraz chętniej gotują dania azjatyckie i indyjskie w domu. Tego typu potrawy bardzo często zawierają mięso, ale kuchnia orientalna jest idealna dla wegetarian. Dlaczego klasyczne dania indyjskie i azjatyckie idealne… Czytaj dalej Czy kuchnia orientalna sprawdzi się dla wegetarian?

Syropy do kaw – zabijają czy wzmacniają smak kawy?

kawa-latte

Dla kawowych ascetów dodatek jakiegokolwiek słodzika do czarnego, gorącego płynu jest zamachem na głęboki aromat kawy. Jednak dla większości osób pijących kawę na co dzień dla przyjemności, z przyzwyczajenia czy dla jej właściwości pobudzających ma ona zbyt gorzki lub zbyt kwaskowy smak. Stąd cała gama substancji, jakie możemy do kawy dodać, aby wzbogacić i podkreślić… Czytaj dalej Syropy do kaw – zabijają czy wzmacniają smak kawy?

Tradycyjna kuchnia staropolska

kuchnia-staropolska

W ostatnich latach możemy zaobserwować powrót do tradycyjnej, polskiej kuchni. Coraz częściej Polacy wybierają zamiast niezdrowych fast-foodów typowe dla naszego regionu potrawy, co więcej, zdobywające swych amatorów również za granicą.