Postaw na zdrowe produkty zbożowe

eko ziarna zbóż

Wprowadzenie do diety ziaren, kasz, czy też produktów zbożowych ma ogromny wpływ na zdrowie.

Zawierają one mnóstwo substancji odżywczych, odpowiedzialnych nie tylko za rozwój rośliny, lecz też mających szalenie pozytywne oddziaływanie na Twój organizm! Sprawdź zatem, jak ważne jest wprowadzenie na stałe do swojej diety pełnowartościowych nasion i ziaren.

Dlaczego warto regularnie spożywać nasiona i produkty zbożowe?

Głównymi zaletami nasion i ziaren jest wysoka zawartość witaminy E, mającej pozytywny wpływ na płodność, a także spowolnienie procesów starzenia się skóry. Tak zwana “witamina młodości” cechuje się znaczącą ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Obie te substancje odżywcze mają niebagatelny wpływ m.in. na prawidłowe funkcjonowanie wątroby i procesy samooczyszczania się organizmu.

Decydując się na różne rodzaje spożywanych ziaren i nasion, zyskujesz możliwość regularnej suplementacji w substancje odżywcze, takie jak cynk, witaminy z grupy B, C, E, a także witaminy A i K. Oprócz tego, zażywanie nasion i produktów zbożowych pomoże Ci w uregulowaniu procesów przemiany materii, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia krwi, a nawet chorób neurodegeneracyjnych!

Dlaczego warto postawić na ekologiczne ziarna zbóż?

Nasiona pochodzące z plantacji ekologicznych na ogół będą opatrzone certyfikatem, dającym gwarancję, że produkcja jest w pełni kontrolowana na każdym etapie.  Stawianie na rolnictwo ekologiczne może przyczyniać się do jeszcze jednej rzeczy, której na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi  – daje ono szansę na powrót dawno zapomnianych odmian roślin, takich jak orkisz, płaskurka, lub proso, określane mianem polskiego ryżu. Ich plony są mniej wydajne, lecz te rodzaje zbóż mogą być dużo odporniejsze na pojawienie się chorób lub szkodników.

Czym różnią się nasiona z plantacji ekologicznych?

Uprawa ekologicznych ziaren zbóż odbywa się przede wszystkim w duchu poszanowania środowiska naturalnego. Oznacza to m.in. stosowanie płodozmianu, zapobiegającego wyjałowieniu gleby, a także wyeliminowanie nawozów sztucznych na rzecz naturalnych. Co więcej, nie są dozwolone chemiczne środki ochrony roślin. W celu zabezpieczenia uprawy stosowane są metody naturalne, takie jak:

  • mechaniczne odchwaszczanie,
  • uprawa odmian odpornych,
  • sadzenie roślin będących naturalnym wrogiem insektów,
  • pułapki feromonowe.

Czy kupowanie ziaren eko się opłaca?

Produkty ekologiczne mają to do siebie, że ich ceny są wyższe niż w przypadku zwykłej, niecertyfikowanej żywności. Przyczyną jest kosztowna procedura certyfikacji oraz niższa wydajność upraw. Niemniej jednak zaopatrywanie się w eko produkty jest opłacalne dla Twojego zdrowia. Brak szkodliwych substancji chemicznych przekłada się na wyższą wartość odżywczą produktu, dzięki czemu ekologiczne ziarna zbóż mogą przynieść ogromne korzyści.

Gdzie warto kupować zaufane, ekologiczne produkty?

Wiele osób ma nadal problem ze znalezieniem sklepu z ekologiczną żywnością, który mógłby poszczycić się bogatym asortymentem w rozsądnych cenach. Jednym z takich miejsc jest sklep Green Mall, w którym możesz zrobić zakupy z dowolnego miejsca, i już po krótkim czasie cieszyć się dostawą zdrowych, ekologicznych produktów.

Proponujemy Ci szeroki wybór superfoods, do których zalicza się właśnie m.in. nasiona i ziarna zbóż. W swojej ofercie mamy m.in. młodą pszenicę, nasiona babki jajowatej, babki płesznik lub konopi i wiele innych, wartościowych wyrobów.

ekologiczne ziarna zbóż

Już dziś zadbaj o swoją dietę!

Prowadzenie zdrowego stylu życia objawia się m.in. poprzez dbałość o dobór wartościowych produktów, które nie tylko są bogate w substancje odżywcze, lecz także wolne od zbędnej, negatywnie wpływającej na zdrowie chemii. Jeśli zależy Ci na zaopatrywaniu się wyłącznie w zaufane, certyfikowane produkty, sklep GREENmall jest stworzony z myślą o klientach takich jak Ty!