Przejdź do treści

Jak leczyć alkoholizm?

404 views
0

Czy ktoś z Was miał doświadczenie z leczeniem uzależnienia alkoholowego w klinice wrocławskiej? Jakie metody terapii były stosowane? Czy w trakcie terapii stosowano lek Esperal i jakie były jego skutki uboczne? Interesuje mnie także informacja na temat cennika za pobyt w takiej klinice oraz ewentualne możliwości uzyskania refundacji kosztów leczenia przez NFZ. Proszę o Wasze opinie i doświadczenia na ten temat.

zuza Changed status to publish 26 marca 2023
0

Tak, miałem doświadczenie z leczeniem uzależnienia alkoholowego w klinice wrocławskiej. W moim przypadku zastosowano terapię behawioralną oraz terapię farmakologiczną, w której stosowany był lek Esperal. Skutki uboczne w moim przypadku były dość silne i obejmowały głównie nudności i zawroty głowy, ale były one zwykle łagodzone przez personel medyczny. Co do cennika esperalu we Wrocławiu, to pobyt w klinice był dość kosztowny, ale warto zwrócić się do danej placówki, aby uzyskać dokładniejsze informacje. W moim przypadku nie udało się uzyskać refundacji kosztów leczenia przez NFZ, ale słyszałem, że w niektórych przypadkach jest to możliwe, o ile spełnione zostaną określone warunki.

zuza Edited answer 26 marca 2023
0

Nie miałem bezpośredniego doświadczenia z leczeniem uzależnienia alkoholowego w klinice wrocławskiej, ale znam osoby, które korzystały z takiej formy pomocy. W większości przypadków zastosowano tam terapię behawioralną, a lek Esperal nie był powszechnie stosowany. Z tego, co słyszałem, skutki uboczne po jego zastosowaniu mogą być dość silne i obejmować nudności, bóle głowy, czy zawroty głowy. Jeśli chodzi o cennik, to niestety nie mam dokładnych informacji, ale słyszałem, że pobyt w klinice wrocławskiej może być dość kosztowny. Co do refundacji kosztów leczenia przez NFZ, to zależy to od wielu czynników, takich jak np. rodzaj leczenia czy diagnoza. Warto zwrócić się bezpośrednio do NFZ, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

zuza Changed status to publish 26 marca 2023