Przejdź do treści

Jak naprawić wirowanie w pralce?

299 views
0

Od jakiegoś czasu pralka robi mi notorycznie psikusy i przy wirowaniu wyskakuje na środek łazienki. Trzęsie się przeokropnie i nawet dociążenie jej nie pomaga. Nie mam już pomysłów co z nią zrobić.

zuza Changed status to publish 10 czerwca 2023
0

Sprawdź, czy pralka nie jest przeciążona. Napychanie jej do pełna, albo nierównomiernie rozmieszczone pranie może prowadzić do problemów z wirowaniem. Zmniejsz ilość prania, aby uzyskać równomierny rozkład w bębnie i sprawdź czy coś się poprawi. Z tego co zauważyłem, to sporo ludzi ma tendencje do wypychania pralek na maksa nie zwracając uwagi na obciążenie podane przez producenta.

zuza Changed status to publish 10 czerwca 2023
0

Sprawdź, czy pralka jest stabilnie ustawiona na podłodze. Upewnij się, że nogi pralki są dobrze ustawione i mają odpowiedni kontakt z podłożem. Jeśli są regulowane, dostosuj je, aby pralka była stabilna. Jeśli pralka jest starsza może to być kwestia amortyzatorów. Jeśli są zużyte lub uszkodzone, mogą powodować niestabilność podczas wirowania. U mnie dokładnie tak było więc odwiozłem ją na serwis Whirlpool w Warszawie i po wymianie amortyzatorów śmiga jak nowa, a ma już swoje lata.

zuza Changed status to publish 10 czerwca 2023