Przejdź do treści

Jak pomóc osobie uzależnionej?

373 views
0

Cześć, potrzebuję pomocy. Mój wujek ma problem z alkoholem od dłuższego czasu i nie wiem, jak mu pomóc. Wysłaliśmy go już na terapię, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Czy ktoś miał podobną sytuację i może mi doradzić, co zrobić?

zuza Changed status to publish 28 lutego 2023
0

Witaj, niestety terapia nie działa dla każdego i czasami trzeba szukać innych rozwiązań. Może warto spróbować zastosować wszywki alkoholowe w Gdańsku? Słyszałem, że jest klinika, która oferuje tę usługę i zazwyczaj daje ona dobre wyniki. Jest to dość inwazyjny zabieg, ale może być skutecznym sposobem na powstrzymanie uzależnienia. Pamiętaj jednak, że to tylko sugestia, a ostateczną decyzję powinien podjąć twój wujek.

zuza Changed status to publish 28 lutego 2023
0

Hej, bardzo mi przykro, że masz taki problem. Mam doświadczenie z alkoholizmem w rodzinie i wiem, jak trudno jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Może spróbuj znaleźć dla niego terapię grupową lub wsparcie w grupie wsparcia? To może pomóc mu zobaczyć, że nie jest sam z problemem. Ważne, abyś pamiętał, że nie jesteś w stanie sam rozwiązać tego problemu, więc powinieneś także szukać wsparcia dla siebie.

zuza Changed status to publish 28 lutego 2023