Przejdź do treści

Jaka dieta będzie skuteczna na odchudzanie?

286 views
0

Od lat borykam się z nadwagą. Próbowałam już kilkakrotnie zmieniać dietę i aktywności, ale skutki są raczej marne. Próbowałam też wykluczania różnych produktów z diety, ponieważ po części z nich fizycznie czuję się gorzej.

zuza Changed status to publish 5 lipca 2023
0

Aby schudnąć, trzeba spożywać mniej kalorii, niż organizm zużywa. Staraj się uwzględniać w diecie różnorodne grupy produktów, takie jak warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, białko (mięso, ryby, drób, jaja, rośliny strączkowe) i zdrowe tłuszcze (awokado, orzechy, oliwa z oliwek). Unikaj pomijania posiłków, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego głodu i podjadania w późniejszym czasie. Do tego zacznij pić dużo wody, ponieważ czasami organizm może mylić uczucie pragnienia z uczuciem głodu. Poczytaj o tym jak wygląda proces spalania tłuszczu, to powinno zobrazować ci, jak działa ludzki organizm i może łatwiej będzie ci dobrać dietę.

zuza Changed status to publish 5 lipca 2023
0

Skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże ci dobrać odpowiednią dietę. Tutaj ważne jest wiele czynników, jak np. masa ciała, wysokość ciała, zapotrzebowanie kaloryczne czy też różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Sam borykałem się z nadwagą, a do tego miałem poważne problemy jelitowe. Okazało się, że mam nietolerancję glutenu i wtedy zacząłem zamawiać catering bezglutenowy we Wrocławiu. Wszystkie dolegliwości jak ręką odjął, a waga zaczęła spadać, bo miałem wreszcie odpowiedni poziom kalorii na dzień.

zuza Changed status to publish 5 lipca 2023