Przejdź do treści

Jakiej grubości panele ogrodzeniowe wybrać?

249 views
0

Chciałbym zakupić panele ogrodzeniowe na działkę. Widziałem, że są dostępne różne grubości drutu do ogrodzenia. Jak to się ma do jakości i trwałości? Czy im grubsze tym lepsze? Nie chciałbym, żeby wyglądało to topornie, ale zależy mi na bezpieczeństwie działki.

zuza Changed status to publish 15 sierpnia 2023
0

Grubszy drut zazwyczaj jest droższy niż cieńszy. Musisz zdecydować, ile jesteś gotów zainwestować w ogrodzenie, biorąc pod uwagę równowagę między jakością a ceną. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wytrzymałości i bezpieczeństwie, warto zastanowić się nad grubszymi panelami. Jednakże można znaleźć kompromis między grubością drutu a estetyką, wybierając odpowiednie panele o solidnej strukturze, ale niekoniecznie ekstremalnie grubym drucie. Myślę, że grubość około 4 czy 5mm będzie optymalna.

zuza Changed status to publish 15 sierpnia 2023
0

Ogólna wytrzymałość ogrodzenia jest w dużej mierze związana z grubością drutu. Grubszy drut jest zazwyczaj bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także może zapewnić większą ochronę przed próbami włamania. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie działki, warto wybrać panele o większej grubości drutu. Kiedy kupowałem panele ogrodzeniowe 3d w Poznaniu do domu postawiłem na te grubsze ze względu na to że mam dużego psa, aczkolwiek dowiedziałem się, że na „domowe” potrzeby cieńszy drut również dobrze się sprawdzi.

zuza Changed status to publish 15 sierpnia 2023