Przejdź do treści

Komu można udostępniać nagrania monitoringu?

388 views
0

Czy jest jakiś konkretny zbiór zasad, który mówi komu można udostępnić nagrania z monitoringu? Czy może jest to po prostu kwestia uznania i decyzji właściciela monitoringu?

zuza Changed status to publish 27 lutego 2023
0

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, udostępnianie nagrania z monitoringu jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy zachodzi uzasadniony interes lub zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W przypadku nagrania z monitoringu prywatnej posesji, właściciel może udostępnić nagranie jedynie organom ścigania lub w sytuacji, gdy jest to konieczne do dochodzenia praw lub obrony przed roszczeniami. Wiele osób nie wie komu można udostępniać nagrania z monitoringu, co może prowadzić do poważnych problemów prawnych.

zuza Changed status to publish 27 lutego 2023
0

Właściwie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od kontekstu i okoliczności. Jeśli mamy do czynienia z nagraniami z monitoringu na terenie prywatnej posesji, to właściciel może udostępnić je tylko osobom upoważnionym, np. policji w przypadku kradzieży lub innych przestępstw. Natomiast jeśli mówimy o monitoringu w miejscach publicznych, to nagrania można udostępniać służbom porządkowym lub organom ścigania w celu zapobiegania lub zwalczania przestępczości.

zuza Changed status to publish 27 lutego 2023