Szukasz najlepszego grilla na małą działkę? Wybierz grill na kółkach!

grill na kółkach

Grillowanie należy do ulubionej czynności Polaków. Nadejście wiosny, a wraz z nią słonecznych i ciepłych dni, otwiera sezon na przepyszne potrawy z grilla, przyrządzane szybko nie tylko z mięsa, ale również ryb, warzyw i owoców. Potrzeba relaksowania się na świeżym powietrzu wraz z rodziną i przyjaciółmi powoduje, że zakup grilla jest koniecznością. 

Jakie są zalety grillowania?

Grillowanie jest uniwersalnym sposobem na przygotowanie pysznego jedzenia, pośród którego zarówno mięsożerca, jak i wegetarianin, alergik pokarmowy lub osoba przebywająca na diecie na przykład odchudzającej znajdzie coś dla siebie. Poza tym jest to forma rozrywki dla każdego bez względu na wiek. 

Amatorzy grillowania mogą przyrządzać potrawy nie tylko we własnym ogrodzie, ale właściwie wszędzie, na łonie natury, na balkonie lub w domu. Nie wymaga ono specjalnie dużych przestrzeni. 

Poza tym zwolennicy grillowania nie muszą zmywać sterty naczyń, gdyż potrawy podaje się na plastikowych lub papierowych talerzach. Samo ich przyrządzanie jest niezwykle szybkie. Wystarczy wcześniej zamarynować produkty i umieścić na ruszcie, a po upływie kilku minut można zachwycać się ich aromatem na łonie natury. Rynek oferuje różnego rodzaju grille od gazowych, węglowych po elektryczne.

grill na działkę na kółkach

Zalety grilla gazowego na kółkach

Wysokiej jakości grill gazowy sprawi, że czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół będzie wyjątkowy. Tego rodzaju produkt należy do największych bestsellerów ostatnich lat. 

Grill gazowy jest świetnym rozwiązaniem dla zwolenników nowych technologii i zdrowego jedzenia. Rynek oferuje produkty o różnej wielkości, ale przede wszystkim wysokiej jakości, co pozwala przyrządzić na nim efektowne potrawy. Wybór urządzenia zależy od potrzeb jego użytkownika. 

Zakup grilla gazowego łączy się z dużym wydatkiem, ale zwraca się on podczas eksploatacji. Zazwyczaj jedna butla gazowa wystarcza na cały sezon. Poza tym przyrządzane na nim potrawy są zdecydowanie zdrowsze niż te z węglowego grilla, co jest związane z brakiem kontaktu potraw z niezdrowym dymem. Producenci oferują grille gazowe z pokrywą gwarantując w ten sposób ochronę przyrządzanych potraw podczas całego procesu grillowania. 

Niektóre urządzenia zostały wyposażone w system Easy Clean, który sprawia, że skapujące z potraw sosy nie będą zatrzymywały się na ściankach, tylko zostaną odprowadzone na specjalną tacę. Szeroka oferta grilli gazowych sprawi, że każdy zwolennik grillowania na gazie znajdzie urządzenie dla siebie. 

Niezwykłą zaletą tego typu sprzętu jest fakt, że wszystkie produkty, małe i duże lub turystyczne są grillami na kółkach, co umożliwia swobodne przemieszczanie produktu z miejsca na miejsce. 

Zalety grilla węglowego na kółkach

Najpopularniejszym sprzętem do przygotowania potraw jest grill węglowy. Rynek oferuje produkty prostokątne, wahadłowe, kuliste oraz grille węglowe żeliwne. Z tego rodzaju urządzeń korzysta większość użytkowników i amatorów grillowania. W okresie od wiosny, po lato i jesień warto uruchomić grilla ogrodowego i wyczarowywać przepyszne potrawy dla rodziny i przyjaciół.

Przy zakupie tego rodzaju urządzenia należy pamiętać, że powinno ono być bezpieczne i stabilne, dzięki specjalnej wentylacji oraz nóżkom, które pozwalają na swobodny transport sprzętu w dowolne miejsce. Poza tym grille wyposażone są zazwyczaj w pojemniki na brykiet i inne materiały do opalania. Tłuszcz z potraw skapuje do pojemnika, co pozwala utrzymać urządzenie w czystości i znacznie ułatwia sprzątanie po przygotowaniu potraw. 

Warto zdecydować się na zakup dużego stojącego grilla, który umożliwi przyrządzenie uczty dla całej rodziny i zaproszonych gości. Ze względu na potrzeby użytkownika i miejsce przechowywania może on wybrać grill węglowy mały, średni lub duży, gdyż rynek oferuje produkty nie tylko o różnej wielkości, ale i kształcie. Klient może zaopatrzyć się w grill kulisty, przenośne wózki węglowe, grille lokomotywy oraz wersje przenośne z pokrywą lub bez. Natomiast kółka pozwolą na swobodne przestawianie go w inne miejsce. 

Rynek oferuje grille węglowe bezpieczne i estetycznie wykończone. Ze względu na trudności z czyszczeniem urządzenia po zakończeniu pracy producenci pokrywają newralgiczne elementy powłokami, które umożliwiają szybkie i sprawne wyczyszczenie sprzętu. Klient decydując się na zakup grilla powinien wziąć pod uwagę swoje potrzeby w zakresie przygotowania potraw oraz możliwości przechowywania urządzenia.